تحصیل تقریبا رایگان در اتریش

برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد.

برای این منظور داوطلب می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد ، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا آزاد ) در رشته و مقطع مورد نظر می باشد.

برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات مهر و موم شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز ، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود ، لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.

اتریش حدود 18 دانشگاه و 110 مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و در بعضی دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه 84 در جهان و رتبه 15 در اروپا می باشد ( از جهت قیاس در نظر داشته باشید دانشگاه تهران دارای رتبه 987 جهانی و دانشگاه صنعتی شریف دارای رتبه 1977 جهانی می باشد !! ).

نکته : برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند.

*** اتریش مهد موسقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند.

*** هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه هر ترم 380 یورو ( نصف شهریه دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس و یک چهارم شهریه دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس) می باشد ، که با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد .

نکته : بعضی از دانشگاه ها مانند گراتس این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل 9 واحد در ترم گذرانده باشد به صورت کامل برمی گرداند.

***هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود 180 تا 300 یورو می باشد .

  1. ***هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود 200 تا 350 یورو در ماه قابل پیش بینی است .
  2. *** دانشجو به صورت پاره وقت دارای اجازه کار می باشد .
  3. جهت پاسخگویی به سوالات بیشتر و یا هماهنگی جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایط متقاضی و ارائه بهترین راهکار متناسب با شرایط فردی متقاضی با بنده در اتریش و بدون هیچ واسطه ای تماس حاصل فرمائید .
  4. ما با حضور خود در این منطقه در زمینه اخذ و پذیرش و اعزام دانشجو به دانشگاههای اتریش آماده خدمتگزاری به جوانان و دوستان علاقمند به تحصیل و کسب درجات عالیه علمی در این کشور اروپایی می باشیم .

 

 

نظرات (0)

فرم شماره 2 جهت درخواست پذیرش و سایر اطلاعات از ما

 

 

دانلود :  فورم شماره مشاوره بصورت PDF    

http://s11b.directupload.net/images/090418/gnnw3dbf.jpg

نظرات (0)

اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش

 

 شرایط ورود به دانشگاه های اتریش

 

در اتریش حدود 18 دانشگاه و 110 انجمن آموزشی وجود دارد و زبان ملی و رسمی تدریس در این دانشگاه ها آلمانی می باشد. تحصیل در دانشگاه های اتریش از ترم زمستانی 2008 برای دانشجویان خارجی تقریبا ترمی 380یوروشهریه تحصیلی دریافت می گردد

تامین هزینه های تحصیلی بوسیله کار ضمن تحصیل در اتریش امکان پذیر نیست مگر آنکه دانشگاه با توجه به نمره های بالای دانشجویان خارجی به آنها در خود محیط دانشگاه کار دهد. اخذ پذیرش برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش شرط اعطای ویزا از سوی دولت اتریش است. برای ورود به دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد،به عبارت دیگر دیپلم به تنهایی قابل قبول دانشگاه های اتریش نیست

 

دانشجویانی می توانند به عنوان دانشجوی رسمی در دانشگاه های اتریش به تحصیل ادامه دهند که مدرک تحصیلی آنها در کشوری که آن را کسب کرده اند و همچنین در اتریش برای ورود به دانشگاه کافی باشد. دانشجویانی که قبلا در دانشگاه به تحصیل اشتغال داشته اند باید گواهی صادره از دانشگاه را ارایه دهند و در این گواهی باید کلیه نمرات منعکس باشد

 

مهلت ثبت نام برای ترم تابستانی تا اول فوریه و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر می باشد یعنی مراکز مربوطه باید مدارک متقاضی را تا زمانهای نامبرده دریافت کرده باشند که معمولا توصیه می شود که متقاضیان بدلیل بالا بودن تعداد تقاضاها از 6 ماه قبل درخواست خود را به دانشگاه ارائه دهند

هزینه زندگی و تحصیل دراتریش سالیانه 7000یورو می باشد که این هزینه به عنوان ساپورت مالی برای اخذ ویزای تحصیلی باید به حساب متقاضی در اتریش واریز گردد که بعد از اخذ روادید قابل برداشت می باشد

 

متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش حتما باید قبل از ورود به دانشگاه و جهت اخذ پذیرش تحصیلی مدرک زبان آلمانی دال بر اتمام دوره مقدماتی زبان آلمانی به دانشگاه و متعاقبا به سفارت ارائه دهند.

 

 

نظرات (0)

اخذ پذیرش تحصیلی / مشاوره روادید تحصیلی / هماهنگی انتقال و اسکان

 

 

 

 

 

 

 

نظرات (0)

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی                 

                                                                                                                      

شرایط تحصیل در اتریش  در راستای انتخاب کشور  و محل نحصیل مناسب

 

هزینه های تحصیلی و زندگی ( هزینه دانشگاه, خوراک, بیمه, کتاب, رفت و آمد و … )

 نظام های آموزشی دانشگاه ها ( تقویم دانشگاهی )

  فرصت های مطالعاتی در خارج از کشور ( مخصوص دانشجویان دکتری )

*اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دكترای (Ph.D) و مشاوره در زمینه انتخاب دانشگاه ، رشته تحصیلی و طرح تحقیق (Research plan)

*   مشاوره ، برنامه ریزی ، و اخذ پذیرش تحصیلی درمقطع كارسناسی ارشد  و كارشناسی در كلیه رشته ها.

* مشاوره ، برنامه ریزی و اخذ پذیرش تحصیلی در مفطع   (Diploma) و (High school)

پس از مشاوره چنانچه متقاضی شرایط اولیه ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشد, نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه انتخاب شده ( که مورد تائید وزارت علوم و فناوری نیز می باشد ) اقدام خواهد شد.
* تکمیل فرم درخواست بصورت اینترنتی که در سایت قرار داده شده (پذیرش تحصیلی )

و یا تکمیل فرم ( متقاضی همچنین می تواند فرم مورد نظر را “در فرمت دلخواه” از طریق ایمیل:amirseyfi66@yahoo.comدرخواست و پس از تکمیل نمودن به ایمیل  ارسال نمایید

* متقاضیانیكه مدارك ترجمه شده آنها جهت ارسال به دانشگاه مورد نظر،  جهت اخذ پذیرش تحصیلی آماده میباشد، لازم است در فرم درخواست پذیرش در ستون سایر موارد به این موضوع اشاره نموده  و ستون  مربوط به ا طلاعات  زبان خارجه را بطور كامل  تكمیل نمایند.

* متقاضیان تحصیل در خارج از كشور پس از تكمیل فرم مشخصات میتوانند از خدمات مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی ا ین موسسه استفاده نموده و خود را برای تحصیل در رشته مورد علاقه و در دانشگاه مورد نظر ازقبل آماده نمائید.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 مرداد 1391    | توسط: امیر سیفی    |    | نظرات()