کشور آلمان با آماده کردن بستر مناسب برای پذیرش دانشجویان خارجی،موفق شده تا پس از کشورهای آمریکا و انگلستان،رتبه سوم را در زمینه ی جذب دانشجویان خارجی کسب نماید.

مهمترین نکته در مورد دانشگاه ها ی آلمان،این مطلب است که دانشگاه های آلمان کاملاً رایگان هستند و فقط هزینه ای در حدود سالیانه 1000 یورو برای هزینه هایی نظیر بیمه و ... در بردارند.

تحصیل در کشور آلمان در مقطع لیسانس منوط به دانستن زبان آلمانی می باشد که این مطلب به دو صورت امکان پذیر است.

  1.  گذراندن دوره های زبان آلمانی در ایران و گرفتن مدرک B1
  2.  رفتن به کشور آلمان برای گذراندن دوره های زبان آلمانی در کشور آلمان

در مقطع لیسانس اگر تمایل به ادامه تحصیل در آلمان را دارید،می بایست نتایج خود را در آزمون کنکور سراسری در ایران به همراه مدرک پیش دانشگاهی به مراجع ذیربط ارسال کنید.البته رشته های محدودی هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

موسسه حقوقی ما با تعامل گسترده ای با دانشگاه های کشور آلمان،لیست تمامی رشته ها در همه ی مقاطع را با جزئیات بصورت به روز در اختیار دارد.

در مقطع فوق لیسانس،تحصیل در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی مقدور است ولی با توجه به شرایط آتی اگر فردی قصد اقامت در آلمان را دارد،ترجیحاً می بایست مدرک خود را به زبان آلمانی بگیرد تا پس از اتمام تحصیل تا 1 سال اجازه پیدا کردن کار و اقامت در آلمان را به همین جهت داشته باشد.

اقامت آلمان پس از 2 دوره ی دو ساله به همین طریق برای مهاجرین به  میسر است؛ولی برای آن دسته از مهاجرین که صرفاً می خواهند مدرک تحصیلی خود را در آلمان بگیرند،امکان تحصیل در رشته ای به زبان انگلیسی وجود دارد.

در مقطع دکترا نیز شرایط به همین نحو است.

همانطور که قبلاً ذکر شده تحصیل در آلمان در هیچ مقطعی شامل هزینه نمی شود.

در رابطه با مهاجرت کاری به آلمان،نکات زیر قابل ذکر است.

لازمه ی گرفتن ویزای کاری در آلمان،دانستن زبان آلمانی است،شما می بایست با داشتن رزومه ی عالی به دنبال پیدا کردن پیشنهاد شغلی در آلمان باشید و پذیرش ویزای کاری شما منوط به این مطلب است.

اقامت دائم در آلمان از این طریق پس از گذراندن دو دوره ی 2 ساله در آلمان امکان پذیر است و شما پس از گذراندن این مراحل می توانیدCitizen(شهروند) آلمان شوید.     

نوشته شده در تاریخ شنبه 22 بهمن 1390    | توسط: امیر سیفی    |    | نظرات()