کشور اتریش نهفته در قلب مرکزی اروپا با داشتن مرز مشترک با 8 کشور یکی از بیشترین مرز مشترک را در بین کشورهای اروپایی دارا است.کشور اتریش دارای مساحتی در حدود 84000 کیلو متر مربع است. کشور اتریش کمی بزرگتر از اسکاتلند و کوچکتر از پرتقال است. باد غالب در کشور اتریش از طرف غرب و شمال غربی است. کشور اتریش دارای برف وباران به حد کافی در هر سال است و تغییر درجه ی حرارت در کشور اتریش به تدریج از غرب به شرق محسوس است و در قسمت کوهستانی دارای آب و هوای خاص مناطق کوهستانی است.کشور اتریش دارای زمستان های بسیار سرداست که هوا ممکن است به 30 درجه زیر صفر برسد. کشور اتریش دارای 8350000 نفر در هر 99.5 کیلومتر مربع است. اتریش دارای کمترین جمعیت در بین کشور های اروپایی است.نیمی از مردم در شهرستان ها زندگی می کنند و تقریبا 20 در صد آن ها در وین. دیگر شهرستان های عمده ی کشور اتریش کشور اتریش  عبارتند از: لینز،گراتس،سالزبورگ،اینسبروک. 98درصد جمعیت کشور اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند.کشور اتریش دارای شش گروه قومی است که در کشور اتریش به رسمیت شناخته شده اند.بر اساس قوانین کشور اتریش هر فرد جوان از سن چهارده سالگی به بعد می تواند آزادانه دین ومذهب خود را انتخاب کنند . در حال حاضر 74 درصد از کشور اتریش کاتلیک هستند و 8 درصد پروتستان .از سال 1918 به بعد کشور اتریش از امپراتوری به جمهوری تغییر رژیم داد.کشور اتریش از لحاظ جغرافیایی و سیاسی به 9 استان  توسط اداره ی دموکراسی پارلمانی تقسیم شده است. پارلمان فدرال کشور اتریش متشکل از 2 واحد است:

  • شورای ملی که در آن در حال حاضر پنج حذب: سوسیالیست،حذب مردم،حذب آزادی،سبزها،اتحاد برای آینده،این اعضا توسط مردم به مدت چهار سال انتخاب می شوند.
  • شورای فدرال که اعضای آن توسط افراد یا ارکان های بی طرف توسط قانون بی طرفی که از سال 1956 از طرف کشور اتریش ملزم به بی طرفی است انتخاب می شوند

کشور اتریش در یک ژانویه ی  1995  با برگذاری رفراندوم بین مردم به اتحادیه ی اروپا پیوست. 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 3 بهمن 1390    | توسط: امیر سیفی    |    | نظرات()